theconstructo.com

شناسایی 135 انشعاب غیر مجاز در شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی در سال98

تعداد بازدید : 31 - تاریخ خبر : یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 - 10:29

انشعابات غیرمجاز آب از معضلات جدی است و  نصب انشعاب غیرمجاز علاوه بر خسارت‌های مالی، سبب هدررفت حجم زیادی از آب شرب می‌شود.

سرپرست معاونت خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی در مصاحبه ای با روابط عمومی  شرکت گفت: در سال گذشته 135 انشعاب غیرمجاز آب در سطح شهرهای شرکت  شناسایی و  بیش از 4 میلیارد و ششصد میلیون ریال جریمه نقدی شده اند.

یداله سلطانی اظهار داشت : انشعابات غیرمجاز آب از معضلات جدی است و  نصب انشعاب غیرمجاز علاوه بر خسارت‌های مالی، سبب هدررفت حجم زیادی از آب شرب می‌شود.

وی اظهار کرد: در سال گذشته 135 انشعاب غیرمجاز آب در سطح شهرهای شرکت شناسایی و 87 فقره آن تبدیل به مجاز و 48 فقره نیز قطع شده است .

سلطانی با اشاره به این‌که بیشترین انشعابات غیرمجاز شرکت در مناطق حاشیه‌نشین شهرها قرار دارد و ساکنان این مناطق به‌صورت ثبت نشده و غیرمجاز از آب استفاده می‌کنند، افزود: وجود اشتراک‌های غیرمجاز در شهرها هزینه‌های جاری ادارات آبفا را افزایش داده و ارائه خدمات مطلوب به مردم را با مشکلاتی مواجه می کند.

سرپرست معاونت خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی ، با بیان اینکه کشف و جمع‌آوری هر کدام از این انشعابات غیرمجاز با حاشیه‌سازی‌ها و دردسرهای فراوانی از طرف متخلفین برای مجموعه شرکت آب و فاضلاب همراه بوده است، تصریح کرد: این حاشیه‌سازی‌ها برای فرار از چنگ قانون و جریمه‌های در نظر گرفته برای متخلفین است.

 وی با بیان این‌که استفاده غیرمجاز از شبکه آب شهری براساس ماده 660  قانون مجازات اسلامی جرم بوده و مشمول جریمه است، تصریح‌کرد: در واقع کسانی که از طریق انشعابات غیرمجاز به شبکه وصل می‌شوند، علاوه بر نپرداختن هزینه خدمات خود و با تجاوز به حقوق دیگر مشترکان، شبکه را در معرض خطر آلودگی قرار می‌دهند؛ به همین خاطر موضوع شناسایی انشعابات غیرمجاز با حساسیت ویژه دنبال می‌شود.

سرپرست معاونت خدمات مشترکین و درآمد شرکت ادامه داد: شرکت آبفای شهرستان خوی با جدیت با پدیده شوم انشعاب غیرمجاز برخورد خواهد کرد.

وی از شهروندان خواست تا هرگونه تخلف انشعاب آب و فاضلاب  را از طریق سامانه (۱۲۲) شرکت آب و فاضلاب اطلاع‌رسانی کنند.

 

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان