theconstructo.com

افزایش 11 لیتر بر ثانیه به دبی چاه 18با انجام مهندسی مجدد

تعداد بازدید : 127 - تاریخ خبر : پنج شنبه 9 مرداد 1399 - 11:25

معاون بهره برداری و توسعه شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی گفت: با انجام مهندسی مجدد چاه شماره 18 شهر خوی دبی این چاه آب به میزان 11 لیتر بر ثانیه افزایش یافته است.

معاون بهره برداری و توسعه شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی گفت: با انجام مهندسی مجدد چاه شماره 18 شهر خوی دبی این چاه آب به میزان 11 لیتر بر ثانیه افزایش یافته است.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهرستان خو.ی ، ابراهیم اصغرنژاد افزود: به دنبال ماسه دهی چاه شماره 18 شهر خوی ویدئومتری از این چاه انجام شد و مشاهده گردید لوله مشبک دیواره چاه مسدود شده اند  .

 وی تصریح کرد: با مشاهده انسداد دیوارهای مشبک چاه فوق لوله های جدار جهت برس زنی و اسید شویی از داخل چاه به بیرون کشیده شد .

اصغرنژاد بازسازی چاه ها و انجام عملیات مهندسی مجدد را بسیار کم هزینه تر از حفر چاه دانست و افزود: با ویدئومتری چاه مذکور مشاهده گردید که مشبک های این چاه مسدود شده است که با انجام عملیات برس زنی و اسید شویی  و همچنین لایروبی چاه مشکل مرتفع شد.

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی با بیان اینکه یکی از برنامه هایی که در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی انجام شده مهندسی مجدد چاه ها می باشد، گفت: با انجام عملیات مهندسی مجدد منصوبات، اسیدشویی، برس زنی، بک واش و رفع بریدگی لوله جدار چاه ها، میزان آبدهی آن ها بطور قابل توجهی بهبود می یابد.
وی افزود: خشکسالی های اخیر و کاهش نزولات جوی و همچنین افت شدید سطح آب های زیرزمینی موجب شده تا ضمن تغییر رویکرد مدیریت منابع تامین آب، با افزایش توان استحصال آب از منابع موجود و افزایش راندمان آبدهی چاه ها از طریق مهندسی مجدد و بهسازی تاسیسات موجود مشکل کم آبی را مدیریت کنیم.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان