theconstructo.com

آغاز شستشوی مخازن ذخیره آب شرب بخش صفائیه خوی

تعداد بازدید : 106 - تاریخ خبر : دوشنبه 5 آبان 1399 - 11:47

مخازن ذخیره آب شرب بخش صفائیه شهرستان خوی شستشو و گندزدایی می شود.

مخازن ذخیره آب شرب بخش صفائیه شهرستان خوی شستشو و گندزدایی می شود.

معاونت بهره برداری و توسعه شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی  با اعلام این خبر گفت: با هدف ارتقا سطح کیفیت آب شرب و مطابق با تعهدات سالیانه عملیات شستشو ،گندزدایی و ترمیم مخازن ذخیره آب در مدار بهره برداری آغاز شد.

ابراهیم اصغرنژاد افزود: در حال حاضر ۱۰۰ درصد ظرفیت تامین و تولید آب آشامیدنی مشترکین در بخش صفائیه ، از طریق منابع زیرزمینی بوده و پس از تجمیع در مخازن توزیع می شود.

وی اظهار داشت: برخی از چاه ها به دلایل مختلف فنی و بهره برداری در طول سال مشکل ماسه دهی دارند  و این امر علاوه بر افت کیفیت آب شرب باعث بروز آسیب و مشکلاتی در مخازن، خطوط و شبکه های آبرسانی، ایستگاه های پمپاژ و ... را به دنبال دارد.

معاونت بهره برداری و توسعه شرکت با اشاره به اهمیت نگهداری بهداشتی و شستشوی مخازن ذخیره آب، گفت: شستشوی مخازن با هدف ارتقای سطح کیفی و بهداشتی آب برای توزیع به مشترکین صورت می­گیرد و بر اساس برنامه زمان­بندی اعلام شده و مطابق استانداردهای آب، تمام مراحل شستشو طبق توافق بانظارت آزمایشگاه شرکت و مراکز بهداشت و دهیاری روستای الند و بخش صفائیه شهرستان خوی انجام می­شود.

اصغرنژاد تصریح کرد: بخش صفائیه با جمعیتی بالغ بر 14 هزار نفر شامل یک شهر و 26 روستا می باشد که دارای 25 مخزن هوایی و زمینی با ظرفیت 2 هزار و 270 متر مکعب است .

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان