theconstructo.com

برقراری بیش از 17 هزار تماس با سامانه 122 آبفا خوی

تعداد بازدید : 99 - تاریخ خبر : چهارشنبه 21 آبان 1399 - 12:56

مسئول مرکز ارتباط با مشتریان شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی گفت: خدمات بسیار خوبی در این مرکز  به مردم ارائه می‌شود که توانسته درصد بسیار بالایی از مراجعات حضوری را کاهش دهد.

مسئول مرکز ارتباط با مشتریان شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی گفت: خدمات بسیار خوبی در این مرکز  به مردم ارائه می‌شود که توانسته درصد بسیار بالایی از مراجعات حضوری را کاهش دهد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی ، مجید خلخالی با بیان اینکه این مرکز به عنوان یک شبکه عصبی توانسته ارتباطات خوبی را با مشترکین شهری و روستائی برقرار کند، خاطرنشان کرد: مرکز ارتباط با مشتریان 122 امروز به یکی از درگاه‌های اصلی خدمات‌رسانی به مشترکین تبدیل شده که علاوه بر خدمت‌دهی، ثبت و پیگیری شکایات را نیز با جدیت دنبال می‌کند که این موضوع می‌تواند به افزایش رضایتمندی مردم کمک کند.

وی اظهار کرد: این مرکز هر روز هفته به صورت شبانه‌روزی در خدمت شهروندان بوده و بیشتر خدمات آبفا را به صورت مستقیم و غیرمستقیم به مردم ارائه می‌دهد.

خلخالی در ادامه به ارائه گزارشی از عملکرد این مرکز در 7 ماهه سالجاری پرداخت و خاطرنشان کرد: در 7 ماهه امسال 17 هزار و 496 تماس از سوی مشترکین شهری و روستائی با سامانه مرکز ارتباط با مشتریان شرکت آب و فاضلاب خوی  برقرار شده که 617 از این تماس‌ها مربوط به حوزه مدیرعامل ،5 هزار و 743 تماس مربوط به حوزه بهره برداری ،300 تماس مربوط به حوزه مشترکین و 10 هزار و 836 تماس مربوط به سایر حوزه ها بوده است .

وی با اشاره به امکان پاسخگویی خودکار در این سامانه یادآور شد: در مواقع قطعی آب امکان پاسخگویی خودکار فعال می شود و این امکان باعث صرفه جویی در وقت تماس گیرنده می شود وی اعلام رقم کنتور، اعلام اطلاعات و مدارک لازم برای دریافت خدمات فروش و پس از فروش و... را از جمله خدماتی خواند که توسط مرکز ارتباط با مشتریان 122 انجام می گیرد  و مشترکین می توانند با تماس با این سامانه از این خدمات بهره مند شوند.

مسئول مرکز ارتباط با مشتریان  122 شرکت آب و فاضلاب خوی متوسط تماس روزانه را بیش از 80 تماس عنوان کرد و افزود: شهرهای خوی ،فیرورق،دیزج دیز،ایواوغلی،قطور ،صفائیه و روستاهای تحت پوشش از  خدمات مرکز 122بهره مند هستند .

خلخالی گفت : پس از یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی برای آشنایی مشترکین روستائی با مرکز 122 اقداماتی نظیر نصب بنر ، توزیع بروشور و ... انجام شده است .

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان