theconstructo.com

شناسایی 92 فقره انشعاب غیرمجاز آب در شهرستان خوی

تعداد بازدید : 86 - تاریخ خبر : شنبه 15 آذر 1399 - 09:04

معاون خدمات مشترکین و در آمد شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی  از شناسایی  92  فقره انشعاب غیرمجاز آب و فاضلاب در بخش شهری و روستائی طی 8 ماهه سالجاری در این شهرستان خبر داد.

معاون خدمات مشترکین و در آمد شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی  از شناسایی  92  فقره انشعاب غیرمجاز آب در بخش شهری و روستائی طی 8 ماهه سالجاری در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی ، جواد ولیزادگان با بیان اینکه ساماندهی انشعابات غیرمجاز، براساس برنامه ‌ریزی منسجم در حال انجام است، افزود: از 92 انشعاب غیر مجاز، 66 انشعاب پس از طی مراحل قانونی، به انشعاب مجاز تبدیل و 26 انشعاب نیز قطع شدند.

وی، حجم آب مصرفی شناسایی شده از این تعداد انشعاب غیر مجاز را 29 هزار و 288 مترمکعب  اعلام کرد: براساس قانون، هزینه آب بهای مصرفی  از این انشعابات اخذ شده است.

ولیزادگان گفت :شناسایی انشعاب های غیرمجاز آب آشامیدنی در سطح شهرها و روستاها به منظور  پایداری و ساماندهی شبکه های توزیع آب آشامیدنی انجام می‌شود و این روند همچنان ادامه دارد.

معاون خدمات مشترکین و در آمد شرکت تاکید کرد: ساماندهی انشعاب های غیرمجاز آب آشامیدنی بر اساس یک برنامه مدون و منسجم در دست انجام است.

وی متذکر شد: انشعاب های غیرمجاز مهمترین علت هدر رفت آب آشامیدنی در استان زنجان به شمار می رود.

ولیزادگان با بیان اینکه استفاده غیرمجاز از شبکه آب، بر اساس ماده ۶۶۰  قانون مجازات اسلامی جرم بوده و مشمول جریمه است، تصریح‌کرد: کسانی که از طریق انشعابات غیرمجاز به شبکه وصل می‌شوند، علاوه بر نپرداختن هزینه خدمات خود و با تجاوز به حقوق دیگر مشترکان، موجب وارد شدن خسارت به شبکه آبرسانی نیز می شوند به همین خاطر موضوع شناسایی انشعابات غیرمجاز با حساسیت ویژه دنبال می‌شود.

معاون خدمات مشترکین و در آمد شرکت ، انشعابات غیرمجاز را به عنوان مهم‌ترین عامل هدر رفت آب عنوان و تاکیدکرد: ایجاد عدم تعادل فشار در شبکه توزیع آب، استفاده بیش از حد استاندارد یا حد نیاز از آب به علت عدم اندازه گیری و عدم پرداخت آب‌بها، تشدید نشت از این انشعابات به علت استفاده از اتصالات و لوله های غیراستاندارد و نصب غیراصولی آن، از جمله مشکلاتی است که انشعابات غیرمجاز به وجود می‌آورند.

ولیزادگان در خاتمه گفت از 92 انشعاب غیرمجاز آب 4 میلیارد و 660 میلیون و 50هزار و 400 ریال بعنوان آب بها و جرایم و خسارت دریافت شده است .

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان