theconstructo.com

برگزاری مانور اطفای حریق در تصفیه خانه آب شهر ایواوغلی

تعداد بازدید : 100 - تاریخ خبر : یکشنبه 14 دی 1399 - 08:45

مانور اطفای حریق با رعایت کلیه پروتکل­های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، در محوطه تصفیه خانه آب شهر ایواوغلی با حضور اعضای کارگروه حفاظت فنی و بهداشت کار و همکاران محترم شهر ایواوغلی برگزار شد.

مانور اطفای حریق با رعایت کلیه پروتکل­های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، در محوطه تصفیه­خانه آب شهر ایواوغلی با حضور اعضای کارگروه حفاظت فنی و بهداشت کار و همکاران محترم شهر ایواوغلی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی ، در ابتدای مانور جزوه های آموزشی بین همکاران توزیع شد و رابط ایمنی شرکت هدف اصلی برگزاری مانورها را ایجاد آمادگی برای همکاران در شرایط اضطراری بروز حادثه حریق و کاهش عواقب ناشی از آن اعلام و ­­توضیحاتی جهت آشنایی با آئین­نامه پیشگیری و مبارزه با آتش­سوزی در کارگاه­ها برای همکاران ارائه گردید.

در ادامه اصول اطلاع رسانی در وقوع حادثه اعم از تماس با شماره 125، حفظ خونسردی و ... ارائه و انواع کپسول­های اطفای حریق و نحوه تشخیص از روی رنگ­بندی، نحوه استفاده از کپسول­ها برای هر نوع حریق ارائه شد. تاکید حفظ خونسردی در مواجهه با حریق، موقعیت قرارگیری جهت خاموش کردن آتش  همچنین توضیح داده شد .

 در خاتمه تاکید شد برای اطفای حریق­های مختلف باید کپسول مناسب با نوع منبع سوختی حریق استفاده گردد و توضیحاتی در این­خصوص براساس وقوع حریق و مثلث آتش، عامل اکسیژن، عامل ایجاد گرما و مواد سوختنی (جامد، مایع و گاز) و نحوه مواجهه و مهار حریق­های با منبع سوخت مختلف ارائه گردید و پس از آن طبق برنامه آتش روشن و اقدامات لازم جهت خاموش کردن آتش انجام شد.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان