theconstructo.com

تعویض بیش از یک هزار دستگاه کنتور خراب و فرسوده مشترکین آب

تعداد بازدید : 419 - تاریخ خبر : شنبه 25 دی 1400 - 11:16

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی گفت : یک هزار و 85 دستگاه کنتور خراب مشترکین شرکت در 9ماهه سالجاری تعویض شده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی گفت : یک هزار و 85 دستگاه کنتور خراب مشترکین شرکت در 9ماهه سالجاری تعویض شده است.

 به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوی ، یداله سلطانی اظهار کرد: برنامه تعویض کنتورهای خراب و فرسوده مشترکین شرکت آب و فاضلاب خوی در این شهرستان بصورت مستمر انجام گرفته است .

وی گفت: یکی از مهم ترین فعالیت های شرکت در راستای کاهش آب بدون درآمد و به ویژه ظاهری آن، تعویض کنتور های خراب یا فرسوده و جایگزینی آن با کنتورهای نو و با قابلیت عملکرد مطلوب است که این موضوع کمک شایانی به شفاف سازی مقادیر مصارف آب می نماید.

 سلطانی تصریح کرد: با تعویض کنتورهای خراب از پرت بیش از حد آب و اثرات منفی آن بر تأسیسات آبرسانی جلوگیری می‌کند و شرایط لازم به منظور مدیریت مصرف و خدمات‌رسانی شایسته‌تر به مشترکین و شهروندان را نیز فراهم می‌کند.

 مدیرعامل شرکت در ادامه سخنان خود با اشاره بر این که به صفر رساندن کنتور های خراب در شرکت از اهداف اصلی شرکت می باشد، خاطر نشان کرد:  چون در هر دوره از قرائت کنتورها بر تعداد کنتور های خراب افزوده می شود بنابر این کار تعویض کنتور کاری مستمر و دائمی می باشد. وی اظهار داشت :اجرای این طرح  با هدف مدیریت مصرف آب برای مشترکین خانگی و غیرخانگی که به طرق مختلف کارکرد ناصحیح کنتور آنان مشخص شده بود به‌صورت رایگان صورت گرفت. سلطانی تاکید کرد: تعویض کنتورها بر اساس شواهد عینی (عدم کارکرد شمارنده در زمان باز بودن شیرآب) و نیز تست کنتور با دستگاه مخصوصی انجام شد و موارد دارای نقص در لیست تعویض قرار گرفته و بر اساس اولویت جایگزین شدند.

 وی گفت : با توجه به اینکه کنتور آب قطعه‌ای مکانیکی است، این امکان وجود دارد به‌دلایلی همچون گذشت زمان ، عبور جریان آب از آن و سایش عقربه‌ها و اتصالات داخلی ، کارکرد خود را از دست داده و نتواند به درستی مصرف و عبور جریان آب را نمایش دهد.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان